Олімпійські ігри: Німеччина зміцнила відрив, Плющенко вийшов зі змагань

За результатами шостого дня зимових Олімпійських ігор у російському Сочі Німеччина зміцнила сьогодні свою позицію на першому місці в неофіційному медальному заліку. В німецьких спортсменів тепер сім золотих, дві срібні і одна бронзова медалі, загалом десять.

У найближчих «переслідувачів» – по чотири золоті медалі. За Німеччиною йдуть Канада (4+4+2=10), Норвегія (4+3+6=13), Нідерланди (4+3+5=12), США (4+2+6=12). У першу десятку також увійшли Швейцарія (3+0+1=4), Росія (2+5+4=11), Китай (2+1+0=3), Франція (2+0+2=4) і Польща (2+0+0=2). Україна має далі одну бронзову медаль і поділяє з Великою Британією останні 22–23-є місця.

Українські біатлоністи не зайняли сьогодні медальних місць: в індивідуальних перегонах на 20 км Сергій Семенов був 9-м, Андрій Дериземля 46-м, Дмитро Підручний 55-м і Артем Прима 81-м. Золоту медаль – уже другу на цих іграх – здобув француз Мартен Фуркад, срібну німець Ерік Лессер і бронзу росіянин Євген Гаранічев.

Так само виступили й лижниці, які змагалися на 10-кілометровій дистанції класичним стилем: Валентина Шевченко прийшла 24-ю, Тетяна Антипенко 30-ю, Катерина Григоренко 49-ю і Марина Лісогор 58-ю. У цій дисципліні золото має Юстина Ковальчик із Польщі, срібло Шарлотте Калла зі Швеції і бронзу Терезе Йохауґ із Норвегії.

Іще один український спортсмен, який змагався цього дня, фігурист Яків Годорожа з короткою програмою пройшов кваліфікацію як 21-й із 24 і завтра змагатиметься в медальній вільній програмі.

У цьому ж змаганні зняв свою участь дворазовий олімпійський чемпіон, фігурист із Росії Євген Плющенко через травму, яку він зазнав учора на тренуванні: сьогодні, за його словами, сильний біль у спині не дав йому виступити. Він уже здобув золоту медаль на нинішніх іграх у командному змаганні, в якому перемогла команда фігуристів Росії, а перед цим мав золото зимових Олімпійських ігор 2006 року.

Інші результати дня:

Слоупстайл (фристайл) серед чоловіків – усі три медалі отримали американці, Джосс Крістенсен (золото), Ґас Кенворді (срібло) і Ніколас Ґоуппер (бронза).

Естафета на санках: золото в команди Німеччини, срібло в Росії і бронза в Латвії.

Шорт-трек, 500 м серед жінок: Лі Цзяньжоу з Китаю – золото, Аріанна Фонтана з Італії – срібло, Пак Син Хі з Південної Кореї – бронза.

Швидкісний біг на ковзанах, 1000 м серед жінок: Чжан Хун із Китаю – золото, Іреен Вюст із Нідерландів – срібло і Марґот Бур, теж із Нідерландів, – бронза.

Завтра на змагання за медалі вийдуть із команди України біатлоністки Юлія Джима, Олена Підгрушна і Валя й Віта Семеренки на індивідуальні перегони на 15 км, лижник Олексій Красовський на 15-кілометрову дистанцію класичним стилем, фігурист Яків Годорожа на вільну програму. А фристайлістки Надя Діденко, Надя Мохнатська, Анастасія Новосад і Ольга Полюк вийдуть на першу з двох кваліфікацій.