Олімпійські ігри: половина позаду, потепління попереду

Зимові Олімпійські ігри в російському Сочі завершили сьогодні, у п’ятницю, свою першу половину: позаду загалом дев’ять днів змагань, які почалися ще до офіційного відкриття, стільки ж лишилося попереду.

Представники «снігових» видів спорту, які змагаються на відкритому повітрі, занепокоєні швидким потеплінням: температура в місці змагань сьогодні сягала +13 – +15 градусів за Цельсієм, сніг мокне; частина лижників виступала в майках із короткими рукавами, а принаймні один змагався в шортах.

Українські біатлоністки, на яких були медальні сподівання, не справдили їх, хоча двоє були не так далеко: в індивідуальних перегонах Юлія Джима була 7-ю, Олена Підгрушна 8-ю, Валя Семеренко 19-ю і Віта Семеренко 29-ю. Медалі в цьому змаганні здобули відразу дві білоруски – Дар’я Домрачева золото, вже друге на цих іграх, і Надія Скардіно бронзу; срібло отримала швейцарка Селіна Ґаспарін.

У лижних перегонах на 15 км класичним стилем українець Олексій Красовський прийшов 69-м. Тут золото – вже друге на цих іграх – здобув швейцарець Даріо Колонья, а срібло і бронзу завоювали двоє шведів – Юхан Олссон і Даніель Рікардссон.

Фігурист із України Яків Годорожа став двадцятим після вільної програми. Медалі ж мають: золоту Юдзуру Ханю (Японія), срібну Патрік Чан (Канада) і бронзову Денис Тен (Казахстан).

Також сьогодні змагалися українські фристайлістки: у змаганні з акробатики Ольга Полюк, Анастасія Новосад і Надя Мохнатська зайняли в фіналі 15–17-е місця, Надя Діденко вибула зі змагання. Золоту медаль має Алла Цупер із Білорусі, срібну Сюй Ментао з Китаю і бронзову Лідія Лассіла з Австралії.

Крім того, серед слаломістів, які змагалися з супер-комбінації, золото здобув Сандро Вілетта (Швейцарія), срібло Івіца Костелич (Хорватія) і бронзу Крістоф Іннергофер (Італія).

А у скелетоні серед жінок золоту медаль завоювала Елізабет Ярнольд із Великої Британії, срібну Ноель Пайкус-Пейс зі США і бронзу Олена Нікітіна з Росії.

У неофіційному медальному заліку на першому місці далі лишається Німеччина: її спортсмени здобули 7 золотих, 2 срібні і 1 бронзову медалі, всього 10. За ними йдуть Швейцарія (5+1+1=7) і Канада (4+5+2=11). Четверте і п’яте місця з однаковим результатом (4+3+6=13) поділили Норвегія і США. Далі йдуть Нідерланди (4+3+5=12), Білорусь (3+0+1=4), яка пишається, що перегнала Росію (2+5+5=12), Китай (2+2+0=4), і завершує першу десятку Франція (2+0+2=4). Україна, яка має одну бронзу, далі поділяє останні медальні місця, 25–26-е, тепер уже з Казахстаном.

Завтра, в суботу, за медалі серед українців змагатимуться гірськолижниця Богдана Мацьоцька в супергіганті і лижниці Тетяна Антипенко, Марина Анцибор, Катерина Григоренко і Валентина Шевченко в естафеті 4×5 км. Загалом же розіграють сім комплектів медалей.