В неділю, 9 лютого, для дітей набирають чинності спрощені правила перетину адміністративного кордону між Кримом і Херсонською областю. Так, згідно з ухваленими змінами, тепер дитина до 16 років зможе в'їхати до Криму у супроводі тієї особи, з якою виїжджала з Криму. Для в'їзду до Криму досить присутності одного з батьків і вже немає необхідності в нотаріально завіреній згоді другого з батьків.
Діти у віці від 14 до 16 років, які вчаться в учбових закладах на підконтрольній Києву території України (коледжі, технікуми, ПТУ), зможуть перетинати КПВВ самостійно, без супроводу батьків або законних представників. Працівники Держприкордонслужби України на КПВВ перевірятимуть факт навчання дитини в Єдиній державній електронній базі з питань освіти і надавати такій дитині дозвіл на виїзд з Криму на підставі її паспорту.
У липні набрала чинності постанова Кабінету міністрів України №474, згідно з яким кримчанам у віці до 16 років дозволили перетинати адмінкордон без паспорта України. Тепер діти до 16 років можуть виїхати з анексованого Криму для оформлення внутрішнього і закордонного паспортів України, пред'явивши на КПВВ свідоцтво про народження, а також паспорт того, хто їх супроводжує.
Раніше виїзд з Криму дітей, що не досягли 16-річного віку, здійснювався при пред'явленні внутрішнього або або закордонного українського паспорта або проїзного документа дитини у супроводі одного з батьків або інших законних представників.