У Нікітському ботанічному саду в Криму на балі хризантем обрали найкращу квітку, повідомляє прес-служба Саду.
Переміг радянський сорт «Пусть всегда будет солнце», на другому місці опинилася Bigoudi Purple, виведенна голландськими селекціонерами.
«Цей сорт був виведений селекціонером Нікітського ботанічного саду Іваном Олександровичем Забєліним ще в 1961 році. І ось, нарешті, наші гості по достоїнству оцінили хризантему «Пусть всегда будет солнце» з її життєрадісними світло-жовтими суцвіттями і неповторним східним шармом», – розповів директор Саду Юрій Плугатар.
Загалом на балу хризантем 2018 року презентували 333 сорти хризантем. За трон королеви боролися 136 сортів і гібридних форм крупноквіткових хризантем, висаджених на виставковій ділянці. Бал хризантем у Нікітському ботанічному саду проходить традиційно з третьої декади жовтня до початку грудня.
Раніше на міжнародній конференції в російському Санкт-Петербурзі представники Нікітського ботанічного саду вручили російському музею образотворчого мистецтва «Ермітаж» однойменну хризантему.
У липні повідомлялося, що у верхньому парку Нікітського ботанічного саду в Криму розквітли шість сортів дрібноквіткової бордюрної хризантеми.
Нікітський ботанічний сад був заснований у 1812 році в південнобережному селищі Нікіта. На його території ростуть сотні видів різних рослин, розташовані кактусова оранжерея і бамбуковий гай. Щороку на території саду проводять бал хризантем, виставки тюльпанів, троянд, ірисів, лілійників і клематисів.