15 серпня весь світ відзначає Міжнародний день безпритульних тварин. Однак в Україні влада не зацікавлена у розв'язанні проблем із собаками та котами-безхатьками, бо наживається на ній. Про це в ефірі програми «Молодь плюс» заявила президент Всеукраїнського фонду захисту тварин Марія Нікіточкіна.
«Проблема наших притулків у тому, що це не притулки, а концтабори. Там де відкрили притулки з 2 чи 3 тисячами собак, там жах. Це взагалі заборонено будь-якими нормативними документами. Така кількість тварин – це велика захворюваність і смертність. Це притулки, які не відповідають жодним європейським стандартам, але ми не можемо їх судити, тому що люди це зробили за власний кошт. Тому дорікати їм за це теж є неправильним. Держава повинна була б їм у цьому допомогти: чи державними матеріалами, чи їжею, чи ветеринарними препаратами», – каже Нікіточкіна.
За даними КМДА, з 2008 по 2015 рік коштами міста стерилізували понад 34 тисячі тварин. Щороку на ці цілі (стерилізацію та вакцинацію) Київ виділяв близько півтора мілйьона гривень.