У Міжнародному дитячому центрі «Артек» пройшла акція «Артеківська пошта світу» в день 30-річчя з дня загибелі американської школярки Саманти Сміт, повідомляє Крим.Реалії.
З «Артека» відправили дитячі послання – керівникам різних країн, представникам громадських та миротворчих організацій. З 19 по 25 серпня учасниками акції стали більше 2 тисячі дітей.
Артеківці також знайомилися з історією Саманти Сміт, дивилися документальні фільми, читали книги про неї, зустрічалися з людьми, які її знали.
«Минуло 32 роки, а таке відчуття, що це сталося вчора. Я пам'ятаю приїзд Саманти, це була незвичайна подія для «Артека». Саманта в цю зміну була єдиною іноземкою. Я її запам'ятав як дивовижно світлу дитину. Вона була дуже щирою, відкритою. Безумовно, до неї була прикута увага і з боку дорослих, і з боку дітей. Але, мені здається, це не гнітило її. Вона поринула в цю атмосферу і зрозуміла, що лист писала не марно», – розповів радник директора «Артека» Сергій Єрохін.
У дитячому центрі повідомляють, що акція «Артеківська пошта світу» тепер стане щорічною.
Саманта Сміт отримала всесвітню популярність завдяки листу, якого вона написала генеральному секретарю ЦК КПРС Юрію Андропову в розпал холодної війни з питанням про загрозу ядерної війни. Після листа її запросили разом з родиною до СРСР. Під час візиту вона відвідала «Артек» в Криму.
Після анексії Криму Росією Держпідприємство України «Міжнародний дитячий центр «Артек» відновило роботу в Київській області.
Майно табору на півострові російська Рада міністрів Криму передала у федеральну власність Росії.
Прокуратура АРК при Генпрокуратурі України відкрила кримінальне провадження за фактом «націоналізації» міжнародного дитячого центру «Артек».