Український плавець із Криму став чемпіоном Європи

Андрій Говоров

Український плавець родом із Севастополя Андрій Говоров завоював «золото» під час чемпіонату Європи, який проходив із 2 по 6 грудня в Ізраїлі, повідомляється на офіційному сайті Чемпіонату Європи з плавання.

У фінальному запливі на дистанції 50 метрів батерфляєм спортсмен показав результат 22,36 секунди, випередивши білоруса Євгена Цуркіна (22,56 секунди) і росіянина Олександра Попкова (22,69 секунди).

Медаль Говорова стала для України дебютною на європейській першості з плавання.

Андрій Говоров народився 1992 року в Севастополі. Говоров – майстер спорту міжнародного класу України, дворазовий чемпіон Перших юнацьких Олімпійських ігор у Сінгапурі, багаторазовий чемпіон і призер чемпіонатів світу та Європи серед юніорів, багаторазовий призер чемпіонатів Європи, дворазовий рекордсмен Європи серед юніорів на дистанції 50 метрів батерфляєм, шестиразовий рекордсмен України на дистанціях 50 і 100 метрів вільним стилем та 50 метрів батерфляєм у коротких басейнах.

У липні 2013 року на XXVII Всесвітній літній Універсіаді в Казані у фіналі в одному з запливів на дистанції 50 метрів батерфляєм завоював золото. У серпні 2015 року на першому етапі Кубку світу з плавання у Москві він отримав золоту і бронзову нагороди. Має орден «За заслуги» III ступеня. За свою швидкість здобув за кордоном прізвисько «Українська ракета».