Українську активістку Богдану Процак поховали в Севастополі 8 лютого на міському кладовищі 5-го кілометра.
Церемонія прощання з покійною проходила в ритуальному залі «Будинок трауру» на вулиці Пожарова, біля старого міського кладовища, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.
На церемонію прийшли родичі та знайомі покійної, а також віруючі Української греко-католицької церкви (УГКЦ), члени колишньої севастопольської міської організації Всеукраїнського товариства «Просвіта», активісти регіональної громадської організації «Українське національно-культурне товариство Севастополя».
Священики УГКЦ отець Богдан і отець Олексій прочитали поминальну молитву українською мовою.
Потім отець Богдан виголосив промову перед присутніми, у якій зазначив, що Богдана Процак «любила бога, любила церкву і свій народ», і що до покійної «з повагою ставилися люди різних релігійних конфесій та різних політичних поглядів».
Богдана Процак була однією з ініціаторів створення міських організацій «Союзу українок», «Просвіти», Національної скаутської організації «Пласт», греко-католицької церкви, організації з надання благодійних акцій «Громадська опіка», що допомагала дитячим установам, самотнім людям. Вона активно спілкувалась із діячами української діаспори США, Канади й Австралії, що надавали благодійну допомогу.
Процак брала участь у координації розподілу медикаментів серед військових частин у перші роки незалежності, допомагала інтернатам, дитячим будинкам, матерям-одиначкам, багатодітним малозабезпеченим сім'ям.
Вона підтримувала і впроваджувала українські традиції в місті, була учасником акції «Рушник національної єдності», координувала культурно-просвітницькі акції, що влаштовуються Українським культурно-інформаційним центром у Севастополі.
Богдана Процак – ковалер багатьох державних і громадських нагород, зокрема, орденів Святої Ольги.