Український активіст Володимир Балух відреагував на пропозицію звинувачення перевести його з СІЗО під домашній арешт на суді 1 грудня. Про це він розповів кореспонденту Радио Свобода.
«Максимум з чим можу погодитися – з підпискою про невиїзд, і то, тільки щоб дотримати формальності. А взагалі, приводу, щоб мене в чомусь обмежувати, я не бачив раніше, не бачу і зараз», – зазначив Балух на засіданні суду 1 грудня.
Державне обвинувачення 1 грудня на суді щодо визначення запобіжного заходу для українського активіста Володимира Балуха попросило перевести його під домашній арешт.
У серпні 2017 року суд виніс вирок українському активісту – три роки і сім місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Однак 29 листопада під час розгляду апеляційної скарги вирок Балуху скасували, і справу відправили на повторний розгляд. Також призначили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 4 грудня.
ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що на горищі будинку, де живе Володимир Балух, виявили 90 патронів і кілька тротилових шашок.
Захист Балуха і правозахисники вважають, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України на подвір'ї його будинку.