Тренер чемпіона з фрістайлу Абраменко: спекуляція на фото з прапором – це нерозумно

Призери Олімпіади у Пхьончахані: представник Китаю Цзя Цзунян (л), Олександр Абраменко (ц), росіянин Ілля Буров (п)

Тренер українського фристайлера Олександра Абраменко, який завоював «золото» на Олімпійських іграх у Пхьончхані, Енвер Аблаєв вважає недоречним обговорення жесту Абраменко на врученні медалей – український спортсмен 18 лютого накрив прапором України олімпійського атлета з Росії.

«Всі на п'єдесталі завжди фотографуються, це відбувається сотні років. Напевно, тепер комусь цікаво спекулювати на цьому, але, я вважаю, що це просто нерозумно», – сказав Аблаєв у коментарі Крим.Реалії.

Українець Олександр Абраменко 18 лютого завоював «золото» на Олімпійських іграх в Пхенчхані. Останній стрибок у фіналі був ідеальним, хоча він не виконував його на змаганнях.

Українському фристайлісту Олександру Абраменко – 29 років. Він родом із Миколаєва. 2016 року він виграв Кришталевий глобус Кубка світу в лижній акробатиці. Минулий сезон Абраменко пропустив через травму. Нинішнього сезону українець посів друге місце на етапі Кубка світу в Лейк-Плесіді й у загальному заліку Кубка світу йде на шостому місці. Шлях до перемоги став відчутнішим, коли до фінальної шістки не зміг пробитися головний фаворит, китаєць Ци Гуанпу.

Тренером олімпійського чемпіона Абраменко є Аблаєв Енвер Назимович (народився 5 червня 1979 року в Чирчике, Ташкентська область, УзССР) – український спортсмен кримськотатарського походження, переможець Кубка світу з фрістайлу, що проходив в Італії, в містечку Мадонна-ді-Кампільо (2005), головний тренер збірної України з фрістайлу. Майстер спорту України міжнародного класу з фрістайлу.

Це перша олімпійська нагорода в історії українського фрістайлу й третє «золото» в історії зимових Олімпіад для України – слідом за фігуристкою-одиночницею Оксаною Баюл (1994 рік) і жіночою збірною України в біатлонній естафеті (2014 рік).