29 квітня в Києві на площі Лесі Українки відбулося урочисте підняття прапора Військово-морських сил України з нагоди 100-річчя створення Українського військово-морського флоту, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.
Через анексію Севастополя Росією ювілейні заходи відбулися в Одесі, Києві та Львові.
У заході, організованому Міністерством з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, взяли участь представники особового складу та ветеранів військово-морських сил Збройних сил України, громадськості.
Право підняти прапор Військово-Морських Сил України (ВМСУ) було надано курсантам-відмінникам: Денису Григоруку та Кирилу Торубарі.
Виступаючи перед присутніми, заступник міністра Юсуф Куркчі підкреслив: «Вірю, що скоро український державний і військово-мосркой прапори майорітимуть над Севастополем і Кримом, Луганськом і Донецьком!»
До ініціативи приєдналися Одеса, Львів та інші міста України.
29 квітня в Одесі також підняли прапор військово-морських сил України, а на борту флагмана ВМСУ – військового корабля «Гетьман Сагайдачний» – пройшла урочиста церемонія спеціального гасіння поштової марки.
У Львові з рівнянням на прапор вишикувалися члени Асоціацій моряків-підводників і ветеранів флоту, моряки і морські піхотинці-учасники АТО, екіпажі козацьких чайок «Пресвята Покрова» і «Спас», львівського козацького товариства «Кош», пластуни-чорноморці.
У п'ятницю, 27 квітня, «Укрпошта» ввела в обіг нову поштову марку, присвячену «100-річчя підняття кораблями Чорноморського флоту українського прапора 29 квітня 1918 року». В операційній залі київського Головпоштамту провели її гасіння спеціальним штемпелем «перший день» на ювілейних мистецьких конвертах.
Український інститут національної пам'яті напередодні опублікував на каналі відео, присвячене пам'ятній даті.