У середу, 24 червня, в Севастополі на центральному проспекті Нахімова провели парад, приурочений до 75-річчя перемоги у Другій світовій війні.
Як повідомляє кореспондент Крим.Реалії, російські військові пройшли урочистим маршем, пронесли прапори фронтів, проїхала бойова техніка. На відновленій техніці часів війни проїхали діти і реконструктори.
Сучасну військову техніку на параді представили бронеавтомобілі, танки Т-72, зенітний ракетний комплекс С-400 «Тріумф», системи радіоелектронної боротьби, бронетранспортери, артозброєння. Танки проспектом своїм ходом не пустили, провезли на автоплатформах.
Учасники параду були без масок, включаючи юних кадетів-барабанщиків. Військові йшли зімкнутими рядами, безпечної дистанції не дотримувалися.
Окремою колоною пройшли реконструктори і добровольці, одягнуті в форму довоєнного, військового і післявоєнного періоду. Вони пронесли штандарти різних фронтів – Українського, Карельського, Леніградской та інших.
Колону військової ретротехніки очолили відновлені танки Т-34 з написами «На Берлін» і «За Крим». Танки пройшли частину дистанції і зупинилися в центрі міста для фотосесій. Місце постійного базування історичних експонатів – на Сапун горі. Назад танки везли на автоплатформах.
Як зауважив кореспондент Крим.Реалії, під час парадів та репетицій раритетна техніка своїми гусеницями псує асфальт у центрі міста.
Після основної частини параду проспектом проїхали реконструктори на техніці 40-50-х років – мотоциклах, полуторках, автобусах, санітарному транспорті. На машини посадили дітей у військовій формі, деяким дітям вдягнули пілотки. Георгіївських стрічок і одягнених в гімнастерки людей, на відміну від минулих років, спостерігалося небагато.
Після параду в приміщенні Російського драмтеатру влаштували зустріч ветеранів з російською владою Севастополя. Ветеранів на спецавтобусах підвезли до заднього службового входу театру. Багато ветеранів насилу могли самостійно вийти з автобусів і пересуватися, їх вели волонтери.
Місце параду охороняла військова поліція, Росармія і члени казачих формувань з «Народної дружини». Деякі дружинники і росгвардійці були в масках.
Військові паради також пройшли в Сімферополі й Керчі. Глядачам у Сімферополі вимірювали температуру і роздавали захисні маски з прапорцями «75 перемога!». Люди не дотримувалися соціальної дистанції та не вдягали маски.
У Керчі на парад людей пропускали через рамки металодетекторів, російські поліцейські перевіряли наявність масок, а ветерани проходили виключно за списками і за наявності негативного тесту на COVID-19.
Спочатку традиційні військові паради на честь 75-річчя перемоги у Другій світовій війні мали були відбутися 9 травня цього року. Але їх скасували через загрозу поширення коронавірусу. Пізніше російська влада оголосила нову дату параду в Москві – 24 червня.
Підконтрольна Росії влада Криму стверджувала, що через загрозу коронавірусу «вживатимуть безпрецедентні» заходи безпеки під час заходів, пов'язаних з проведенням параду.
«День перемоги» в Криму
В анексованому Росією Криму після 2014 року відзначають радянське і російське свято «День перемоги» як свято перемоги Червоної армії та радянського народу над нацистською Німеччиною.
В Україні 8 травня відзначають День пам'яті та примирення, 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.