Українки випередили росіянок і стали чемпіонками Європи з боротьби

Жіноча збірна України з боротьби виграла молодіжний чемпіонат Європи, який завершився в угорському Сомбатхеї. У восьми вагових категоріях українки отримали п'ять нагород. Це дозволило збірній здобути перемогу в командному заліку першості серед спортсменок до 23 років, на чотири бали випередивши збірну Росії, повідомляє Gazeta.ua.

У вазі до 48 кг прекрасну боротьбу показала Ілона Семків, яка пройшла всі попередні сутички й у фіналі здобула перемогу над росіянкою Вєтошкіною з рахунком 14:10. Однак рішення суддів були не на користь української спортсменки.

Чемпіонка світу 2015 року Оксана Гергель у категорії до 60 кг перемогла спортсменку з Азербайджану Тетяну Омельченко у чвертьфіналі, але поступилася майбутній чемпіонці Європи Любові Овчаровій у півфіналі (4:14). Бронзу українка отримала без боротьби, оскільки представниця від Угорщини Вікторія Фельхо відмовилася боротися через травму.

У вазі до 69 кг Алла Белінська з Херсона зупинилася за крок від нагороди, посівши п'яте місце у своїй вазі.

Другого дня змагань, у категорії до 53 кг виступала Лілія Горішна. Українка провела три поєдинки і всі три виграла достроково. У фіналі Горішна за дві секунди до кінця зустрічі зуміла вкласти на лопатки вихованку криворізької школи вільної боротьби Лейлу Гурбанову, яка зараз виступає за Азербайджан.

У вазі до 58 кг Україну представляла титулована Тетяна Кіт. Тетяна провела чотири переможних поєдинки, по черзі перемогла суперниць із Франції, Італії, Азербайджану та Швеції. У фіналі Кіт розібралася з Елін Нільсон.

У вазі до 75 кг Ірина Пасічник принесла збірній України третю медаль – бронзу жіночого турніру.