В аеропорту Одеси 26 листопада відбулася акція «Марнt очікування», приурочена до дня народження ув'язненого в Росії кримчанина Олександра Кольченка.
Фото опублікувала на своїй сторінці у Facebook одеська журналістка Віра Запорожець.
«Ми прийшли сюди, щоб ще раз нагадати людям і владі України про наших хлопців, які сидять у тюрмах Росії. Я вірю, що мине зовсім небагато часу, і вони вийдуть до нас, і наші очікування не будуть марними», – цитує одного з учасників акції видання QHA.
Акція «Марне очікування» також відбулася в київському аеропорту «Жуляни».
Такі акції цього дня анонсували в міжнародних аеропортах Одеси, Львова, Праги і Варшави.
Кримчанина Олександра Кольченка затримали російські силовики в травні 2014 року в Сімферополі разом з режисером Олегом Сенцовим. Їх звинуватили в організації терактів на півострові.
У серпні 2015 року російський Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали.
Провідні правозахисні організації оголосили Сенцова і Кольченка політичними в'язнями. Україна і низка західних країн і міжнародних організацій продовжують вимагати їх звільнення і повернення на батьківщину. Акції на підтримку засуджених відбуваються не тільки в Україні, але і в інших країнах.