Близько трьох тисяч дітей у кримському дитячому центрі «Артек» 12 квітня провели флешмоб «Підніми голову», присвячений Дню космонавтики.
На стадіоні дитячого табору діти з різних країн вишикувалися в напис «Підніми голову». За повідомленням організаторів, діти сподіваються, що напис буде видно з космосу екіпажу міжнародної космічної станції.
«Я сьогодні питав у космонавта, як він думає, за такої хмарності чи буде звідти (з космосу – КР) видно... Але такий масовий флешмоб... Ми ж тут ще одну задачу вирішуємо: ми показуємо Крим в той час, коли його ще не дуже відвідують туристи. Тут в цей час класно. Я живу тут уже четвертий рік. Мені, наприклад, здається, що квітень і травень кращі, ніж червень і серпень», –розповів директор «Артеку» Олексій Каспржак.
Крім дітей з Росії в заході брали участь діти з 11 країн, заявив керівник дитячого табору.
Учасники «космічної зміни» в «Артеку» вийшли на зв'язок із російським космонавтом Олегом Новицьким. Він розповів дітям про те, як став космонавтом, і пообіцяв сфотографувати дитячий табір «Артек» з космосу.
В урочистій лінійці в дитячому таборі «Кришталевий» («Хрустальный») взяв участь космонавт-випробувач загону Роскосмосу Микола Чуб.
12 квітня в Україні, Росії та інших пострадянських країнах відзначають День космонавтики. Свято було встановлено на честь першого польоту людини в космос.