Доступність посилання

ТОП новини

Листи кримчан: Як ви там у Криму виживаєте?

Люди записуються в чергу за пальним на заправній станції в Севастополі, 1 червня 2026 року
Люди записуються в чергу за пальним на заправній станції в Севастополі, 1 червня 2026 року

ФЕОДОСІЯ – Таке питання я отримав сьогодні тричі від знайомих. Приятель із Керчі запитує: «Так, думаємо швидко виїжджати! Речі зібрали, документи, що там ще? Будемо пробувати брати квитки на поїзд кудись. Домовилися з сусідами, за квартирою наглянуть. А ти як?»

А я поки залишуся… Подивлюся, як тут усе буде.

Сезон курортний – так, я такого ще не пригадаю. Уже й поїзди до Криму доходять тільки до Керчі – далі на автобусах (а чому, до речі?).

Головне, як усі розуміють, – мінус пальне. Закрито заправки: ні бензину, ні дизпалива.

Ось ти турист, приїхав до Криму на своєму авто (а це 75% від усіх туристів), і як ти тепер поїдеш? Якщо ти приїхав п'ять днів тому і в тебе в баку щось ще є – бігом, на вихід. А якщо ти тут уже днів десять? Наче вже й ситуація з пальним налагоджувалася – а тут ось АЗС усі закриті. Куди ти доїдеш звідси?

На значній частині АЗС у Криму відсутні всі види бензину. Феодосія, 1 червня 2026 року
На значній частині АЗС у Криму відсутні всі види бензину. Феодосія, 1 червня 2026 року

Цікавий був випадок: раптом згадавши про курортний сезон, у Криму вирішили запустити виїзд туристів. Своїми словами: «Ви валіть на громадському транспорті звідси, поки ще є можливість, а потім ваш автомобіль якось вам пригонимо».

Або вмикаєш тут уранці світло, а його немає. І немає не просто годину – аж до вечора обіцяють. А коли немає світла, немає й води, тому що насоси не працюють. Та й із газом проблеми. Про інтернет я взагалі мовчу, бо не можу виразно описать це без використання табуйованої лексики.

Десь електроенергія є, і тих просять: «Будь ласка, не вмикайте кондиціонери, вони виб'ють усю енергію надовго!» А я скажу: у Криму ж потеплішало, удень +28, спека.

Але де та готівка? Гроші на картках у більшості туристів, за продукти не заплатиш

Ладно, переб’ємося без кондиціонерів, аби тільки світло не вимикали.

І ось уже магазини без світла – так, не працюють касові апарати, але за готівку можуть щось іще продати. Але де та готівка? Гроші на картках у більшості туристів, за продукти не заплатиш. До речі, про продукти: щось подорожчало м’ясо на ринку, та й цукор уже по сто. А чому? А тому що його доставляти треба, а доставка дорожчає.

Полиці з продуктами в супермаркеті «Ашан», Сімферополь, червень 2026 року. Скриншот із відео
Полиці з продуктами в супермаркеті «Ашан», Сімферополь, червень 2026 року. Скриншот із відео

А пляжі, як і раніше, трохи порожні. Ні, місцеві засмагають на рушниках – а що ще робити, якщо вдома світла немає?

А тут ще, виявляється, і серія землетрусів. Ні, якщо чесно, коли ось так бахає щоночі, то землетруси вже не в тренді – їх просто не відрізняєш від прильотів безпілотників і бахання по них.

Ось це – найважливіший знак фінішу курортного сезону в Криму. Знак прощання з Кримом

СМС «Безпілотна небезпека» надійшло мені сьогодні вже вп’яте за добу. А в цей час хтось збирається запускати туристичний катер із Феодосії до Ялти. Посміявся. Учора був на набережній, побачив двох туристок, які таки купили собі квитки на цей катер, а він не приїхав, немає його – і все… Ні, вони вірять, що гроші за квитки їм повернуть.

Ну і моторошне, чого не було у 2014-му: дитячі табори в Криму закриваються. Діти – на автобус, потім на поїзд і швидко додому, щоб вас у Криму не було. Насправді, ось це – найважливіший знак фінішу курортного сезону в Криму. Знак прощання з Кримом.

Армен Хачатуров, блогер із Феодосії (ім’я та прізвище автора змінено з міркувань безпеки)

Думки, висловлені в рубриці «Блоги», передають погляди самих авторів і не обов’язково відображають позицію редакції

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.
This item is part of
XS
SM
MD
LG